تبلیغات
ahmadrezarv - طراحی سایت: مهارت های جدید طراحی سایت 2016
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

طراحی سایت: مهارت های جدید طراحی سایت 2016
دوشنبه 21 تیر 1395 ساعت 10:33 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
در این مقاله لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب می بایست بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد نقد قرار گرفته است. اگر قصد پیشرفت رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی وب سایت را داریم پس در شروع هر سال می بایست زمانی را به تولید و ساخت این لیست ها اختصاص دهیم.


در طراحی وب باید بدانید که بر روی چه چیزی تمرکز بکنید تا بتوانید همگام با سرعت پیشرفت آن جلو بروید.
صنعت طراحی سایت با سرعت حیرت آوری در حال پیشرفت و تغییر است و به نظر می آید که هر سال با سرعت بیشتر بیشتر گسترش پیدا خواهد کرد. از 10 طراح وب سایت یا برنامـه نویس بپرسید که امسال چه چیزی بایستی یاد بگیرید آن گاه با 10 جواب مختلف رو به رو خواهید شد.
در این مقاله لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب باید بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد تحلیل قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت و رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی سایت را داریم پس در شروع هر سال بایستی زمانی را به تولید و ساخت این لیست ها اختصاص دهیم.
این لیست با کمک افراد خبره در طراحی سایت تولید و ساخت شده مجموعه ای از مهارت های طراحی وب در سال 2016 است .1. موارد پایه ای را دوباره مورد ارزیابی قرار دهید.
در مسیر پیشرفت و تغییر، هیچ وقت موارد پایه ای را فراموش نکنید. HTML، CSS جاوا اسکریپت ساختار پایه ای وب می باشند . درست فهمیدن به کار بردن آن ها زیاد خیلی مهم است.
کتابخانه ها وسائل های طراحی وب گذرا می باشند ولی فقط مهارت هایی که همیشه در وب باقی میمانند 3 رکن مهم طراحی سایت یعنی : کد (HTML)، سبک (style) و عملکرد با مصرف از اسکریپت های مستقل میباشند.

2. تکنیک های ساختاری

روش قرار گیری اجزا در صفحه نمایش پیوسته در حال تغییر است. پیشرفت های هیجان انگیزی در این زمینه وجود دارد : ماژول ساختاری جعبه انعطاف پذیر و ساختار شبکه ای CSS که سریع در حال رشد تکامل می باشند . این تکنیک ها جهت رابط طراحی و طراحی رسپانسیو زیاد مناسب می باشند .
جعبه انعطاف پذیر (فلکس باکس) یک نوع ساختار است که جهت طراحی رابط کاربر ی سئو شده است.

اگر تازه کار هستید توصیه میکنم ساختار CSS را بیاموزید.

3. طراحی ماژولار

همچنان که سایز صفحه های تمایش تغییر میکنند مفهوم ها ی هم که جهت آن ها طراحی میکنیم تغییر پیدا میکنند. چیزی که ما نیاز داریم بلوک های سازنده محتوا هستند که خودشان را با هر محیطی سازگار میکنند. یادگیری طراحی ماژولار با قطعه های محتوا به عنوان اساس در طراحی سایت به ما در ایجاد محتوایی که با هر شرایطی سازگار است یاری می نماید که این یک مهارت قدرتمند است .
متد Brad Frost کاربر را به جای ساختن صفحات به ایجاد سیسـتم های طراحی تشویق می نماید . Brad Frost در کتاب خود به نام طراحی اتمی درباره اینروش میگوید : "بررسی ها من برای پیدا کردن یک متدولوژی در زمینه سیسـتم های طراحی رابط من را به سمت مطالب الهام آمیز در زمینه ها و صنایع دیگر هدایت کرد. زمینه هایی مثل معماری و طراحی صنعتی سیـستم های ماژولار هوشمندی را برای تولید محصولات پیچیده مانند هواپیما، کشتی برج ها گسترش داده اند."
دستاورد Frost حاوی سیـستم های طراحی تهیه و تولید شده از اتم ها، مولکول ها، اجزاء، الگوها صفحات است .

4. قواعد تایپوگرافی

95 درصد از اطلاعات در وب به صورت نوشتاری هستند . پس زیاد منطقی است که یک طراح وبسایت در زمینه روش نوشتار یا همان تایپوگرافی روش ببیند.
کلمات عناصر ضروری در طراحی سایت میباشند و طراحان وبسایت با کلمات سر کار دارند. گذاشتن کمی برای یادگیری نحوه نوشتار و تأثیر آن بر روی تجربه فرد میتواند تا میزان زیاد ی شما را به جلو ببرد.
تایپوگرافی بهتر باعث لذت بردن خوانندگان یک محتوا می شود و تمام ما بایستی به آن تذکر کنیم.

5. وسائل های نمونه سازی

وسائل های نمونه سازی در طی چند سال قدیم بیان شده سریع در حال پیشرفت گسترش هستند . وسائل هایی مانند InVision، Marvel Principle طراحان را قادر میسازند تا سریع و به راحتی نمونه های دیجیتالی کاملاً تکامل یافته ایجاد نمایند.
چنانچه تمرکز شما بر روی ظاهر (frontend) است ، توانایی طراحی و نمونه سازی وب وبسایت از قالب به حالت نهایی بسیار زیاد مهم ارزشمند است .
این پیشرفت در وسائل ها به این مفهوم است که طراحانی که بر روی طراحی کالاها پیچیده و تعلت ی تمرکز دارند حال ابزرای هستند که میتوانند ایده ها ذهنیت را تبدیل به نمونه ای کامل نمایند که بر روی تعلت کاربر و همچنین انیمیشن زیبا حرکت ها تأکید دارد.
اما داشتن اطلاعات دانش کافی راجع به چیزی که قابل انجام است چیزی که بایستی کدنویسی شود زیاد مهم است. دانش کافی در زمینه طراحی سایت آشنا بودن با شیوه کار وسائل های نمونه سازی دیجیتال موفق یت و به روز بودن شما را تضمین خواهد کرد.

6. قواعد انیمیشن زیبا


​طراحی سایت

درخواست برای وجود کارتون جالب در طراحی ها روز به روز افزایش می یابد. انیمیشن زیبا های ظریف تعلت ات که به بهتر ی مصرف شده باشند میتوانند تمایز بین پروگرام یا وب سایت کامل جذاب یک وبسایت ایستا و غیر بصری باشند.
ارزش درک اصولی که زیربنای انیمیشن هستند مانند زمان بندی دانش فضای ی رو به افزایش است . مطالب خیلی ی جهت یادگیری در این زمینه وجود دارد که بهتر است با کار دیزنی (the work of disney) شروع کنید.
وسائل فرد دی بسیاری وجود دارند که به شما مجوز میدهند تا در طراحی تعلت ی بر روی انیمیشن کار بکنید معرفت این وسائل ها برای طراحان زیاد مفید و یاری کننده خواهد بود. برخی از خیلی مهم ترین این وسائل ها عبارتند از : After Effects، Framer و Atomic
نکته با اهمیت اینجاست که در طراحی سایت باید به اندازه و در محل مناسب از کارتون مصرف کرد در واقع به گفته سوفی پکستون "رابط کاربر ی شما فیلم دیدنی دیزنی نیست !"

7. گرافیک های برداری مقیاس پذیر (SVG)

گرافیک های برداری مقیاس پذیر مدتی است که مورد بحث قرار گرفته و بیان شده اند. فهمیدن و درک این مفهوم ها مهارت زیاد خوب ی است . در مبارزه پیوسته بین تصاویر با کیفیت بالا استرس های در عملکرد وب، تنها مورد جهت لوگوها، آیکون ها تصاویر در وب وجود دارد آن هم گرافیک های برداری مقیاس پذیر یا همان SVG است . این گرافیک ها در صفحه نمایش ها با رزولوشن های مختلف کیفیت خود را از دست نمی دهند به راحتی قابل ویرایش و تغییر هستند .
استفاده از SVG ها ویژگی ها یی دارد : كم شدن سایز فایل ها، بازبینی عملکرد امکان استفاده از انیمیشن زیبا های کوچک و کارآمد. که این موارد از دیدگاه عملکردی بسیار زیاد مفید بهتر هستند . پس اختصاص زمانی جهت یادگیری SVG ها به پیشرفت شما یاری بسیاری خواهد کرد.

8. API ها

API ها میزان ی پیچیسده هستند ولی به این مفهوم نیست که نمی توان کمی بیشتر راجع به آن ها دانست یاد گرفت. همـواره بهتر است با مهارت هایی که حتی میزان ی از حیطه کار فیلد ما خارج می باشند هم آشنا شویم.
مرورگرها API های ی را پیاده سازی کرده اند پس آشنایی با API ها به برنامـه نویسان این امکان را میدهد که وب سایت های مرتب تر تمیـز تری ایجاد کنند.

9. عملکرد

مطمئناً تمام ما زمانی صفحات سنگین و حجیم ایجاد کرده ایم. میدانیم که بایستی خوبتر این کار را انجام میدادیم (seo ) و هم اکنون همیشه بایستی به یادآوری کنیم که به اندازه و سنگینی صفحات و عملکرد آن ها دقت نماییم.
هر چقدر وب را آسان تر نگه داریم جذاب تر خواهد بود !
پس توصیه می شود که زمانی را صرف یادگیری نکات عملکردی نمایید : بصورت فشرده سازی تصاویر، کم اندازه بودن HTML، CSS و جاوا اسکریپت، کاهش افزونه ای سنگین و غیره.
جهان ی وب در حال ستیز کشمکش با تصاویر غول پیکر، زمینه های فیلم دیدنی یی عظیم الجثه و مقادیر رو به افزایش فونت های وب است ! بیایید کمی در جهت كم شدن این موارد گام برداریم و از خود بپرسیم که چطور میتوانم اندازه محتوا را کاهش دهم. به این ترتیب حتی فرد انتان نیز سپاسگزار شما خواهند بود.
10. فناوری های جدید در افقجهان ی وب سریع در حال پیشرفت است و این پیشرفت دائمی باعث نمایان شدن بعضی تکنولوژی های هیجان انگیز در افق شده است. اما اگر چه در حال حاضر این تکنولوژی ها در دسترس ما نیستند ولی با این سرعت پیشرفت احتمالا به زودی در دسترس باشند.
واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، رابط گفتمانی ... تکنولوژی های بسیاری در آینده برای یادگیری وجود دارد. همیشه خوب است که از بقیه جلوتر باشید و میزان ی راجع به این تکنولوژی ها تحقیق و تحقیق نمایید تا ذهنیتی از آن ها داشته باشید.
با تذکر به بیشتر شدن خدمات پیام محور، یکی از بخش هایی که میتوان روی آن تمرکز کرد رابط های پیام محور و فرم های گفتاری رابط کاربر ی (رابط گفتاری) است .می توانید دیدگاه خود را بنویسید
erectile destroyer شنبه 31 فروردین 1398 08:13 ب.ظ
erectile hardening cream http://viagralim.us erectile hardening cream !
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I'm looking to create my own blog and would like to find out where u got this from. many thanks
Can you grow taller with exercise? یکشنبه 15 مرداد 1396 07:28 ب.ظ
It's actually a nice and useful piece of info.
I'm glad that you simply shared this useful information with us.
Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.
http://broadguidebook999.exteen.com سه شنبه 2 خرداد 1396 02:21 ب.ظ
It's in fact very complicated in this active life to listen news on Television, thus
I just use internet for that reason, and get the newest information.
BHW جمعه 8 اردیبهشت 1396 06:29 ب.ظ
Thanks for the auspicious writeup. It in fact used to be a enjoyment account it.
Glance complicated to more delivered agreeable from you!
By the way, how could we be in contact?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر