تبلیغات
ahmadrezarv - انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر نرم افزار
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر نرم افزار
پنجشنبه 31 تیر 1395 ساعت 12:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر نرم افزار

پایان نامه مدیریت
پایان نامه
انجام پایان نامه

مهندسی نرم‌افزار (به انگلیسی: Software engineering) پیشه‌ای است که به کمک علوم رایانه دیگر فناوری‌ها و روش‌ها به آفریدن نگهداری نرم‌افزار رایانه ‌ای می‌پردازد.

موارد اصلی مهندسی نرم‌افزار تولید نرم‌افزار بر طبـق موارد زیر است:

الزام‌های تعیین‌شده
در زمانِ تعیین‌شده
در محدودهٔ بودجه پیش‌بینی‌شده

مهندسی نرم‌افزار طراحی، برنامـه ‌نویسی، توسعه، مستندسازی مراقبت نرم‌افزار با بکارگرفتن روش‌های فنی عملی از علوم رایانه ، مدیریت پروژه، مهندسی، محدوده فرد د، طراحی واسط، مدیریت تجهیزات دیجیتال وبقیه زمینه‌ها است.

کاربر دهای مهندسی نرم‌افزار ارزش‌های اجتماعی اقتصادی هستند ، زیرا بهره‌وری مردم را بالا برده، چند چون زندگی آنان را خوبتر می‌کنند. مردم با بهره‌گیری از نرم‌افزار، توانایی انجام کارهایی را دارند که قبل از آن برای ‌شان شدنی نبود. نمونه‌هایی از این دست نرم‌افزارها عبارت‌اند از: سامانه‌های توکار، نرم‌افزار اداری، بازی‌های رایانه ‌ای و اینترنت.

فناوری‌ها خدمات مهندسی نرم‌افزار به کاربر ان جهت ویرایش بهره‌وری و کیفیت یاری میرساند. نمونه‌هایی از زمینه‌های ویرایش : پایگاه داده‌ها، زبان‌ها، کتابخانه‌ها، الگوها، فرآیندها و وسائل .
قبلی ه مهندسی نرم‌افزار

اصطلاح مهندسی نرم‌افزار بعد از سال ۱۹۶۸ میلادی شناخته شد. این اصطلاح طی نشست «مهندسی نرم‌افزار ناتو ۱۹۶۸» (که در گارمیش-قسمت نکیرشن، آلمان برگزار شد) بوسیله ریاست نشست فریدریش ال باوئر معرفی شد و از آن پس به‌طور وسیع مورد مصرف قرار گرفت.

اصطلاح مهندسی‌نرم‌افزار عموماً به معانی مختلف ی به‌کار می‌رود:

به‌عنوان یک اصطلاح غیر رسمی امروزی جهت محدوده وسیع کار ‌هایی که پیش از این برنامـه ‌نویسی ارزیابی سامانه‌ها نامیده می‌شد.
به‌عنوان اصطلاح کامل برای همه جنبه‌های عملی پروگرام ‌نویسی رایانه ، در مقابل نظریه پروگرام ‌نویسی رایانه ، که علوم رایانه نامیده می‌شود.
به‌عنوان اصطلاح مجسم‌کننده طرفداری از یک رویکرد ویِژگزینشه نسبت به برنامـه ‌نویسی رایانه که اصرار می‌کند، مهندسی نرم‌افزار، به‌جای آنکه هنر یا مهارت باشد، بایستی به‌عنوان رشته عملی مهندسی تلقی شود و از جمع‌کردن و تدوین روش‌های عملی پیشنهاد ‌شده به شکل متدولوژی‌های مهندسی نرم‌افزار طرفداری می‌کند.

مهندسی نرم‌افزار عبارآزمایش از:

فرد د یک رویکرد سامانه‌شناسی، انتظام‌یافته، قابل سنجش نسبت به توسعه، عملکرد و مراقبت نرم‌افزار، که کاربر د مهندسی در نرم‌افزار است.

تحقیق روش‌های موجود در استاندارد IEEE

محدوده مهندسی نرم‌افزار تمرکز آن

مهندسی نرم‌افزار به مفهوم توسعه بازبینی یک سامانه نرم‌افزاری مربوط می‌باشد. این رشته علمی با شناسایی، تعریف، فهمیدن و بازبینی ویژگیها مورد نیاز نرم‌افزار حاصل سر و کار دارد. این ویژگیها نرم‌افزاری شاید حاوی پاسخگویی به نیازها، اطمینان‌پذیری، قابلیت مراقبت ، در دسترس بودن، آزمون‌پذیری، مصرف آسان، قابلیت حمل وبقیه ویژگیها باشد.

مهندسی نرم‌افزار ضمن اشاره به ویژگیها فوق، معین ات معین طراحی فنی را آماده می‌کند که چنانچه به‌درستی پیاده‌سازی شود، نرم‌افزاری را تولید خواهد کرد که می‌تواند تحلیل شود که این نیازمندی‌ها را تأمین می‌کند یا خیر.

مهندسی نرم‌افزار همین طور با ویژگیها پروسه گسترش نرم‌افزاری در رابطه است. در این رابطه، با ویژگیها ی مانند هزینه گسترش نرم‌افزار، طول مدت گسترش نرم‌افزار و ریسک‌های گسترش نرم‌افزار درگیر است.

نیاز به مهندسی نرم‌افزار

نرم‌افزار عموماً از کالاها موقعیت‌هایی شناخته می‌شود که قابلیت اطمینان خیلی ی از آن انتظار می‌رود، حتی در شرایط طاقت فرسا، مانند نظارت کنترل نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای، یا هدایت هواپیمای مسافربری در هوا، چنین پروگرام ‌هایی حاوی هزاران خط کد می باشند ، که از نظر پیچیدگی با پیچیده‌ترین اتومبیل ‌های نوین قابل مقایسه هستند . به‌عنوان مثال، یک هواپیمای مسافربری چند میلیون قطعه فیزیکی دارد (و یک شاتل محیط ی حدود ده میلیون بخش دارد)، در حالی که نرم‌افزارِ هدایت چنین هواپیمایی می‌تواند تا ۴ میلیون خط کد داشته باشد.

با توجه به گسترش روزافزون جهان ی رایانه امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان رایانه حس می شود. متاسفانه این رشته در ایران بازار کار خوب ی ندارد طبق آمارها ۶۳٫۲۷ درصد از فارغ‌التحصیلان در سال ۹۰ مشغول به کار دربقیه مشاغل هستند . ولی جهت مهندسان سخت افزار هم امكان كار در شركت‌های تولیدكننده حتمـا ت دستگاه‌ها و مراكز صنعتی - تولیدی بسیار زیاد فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتكار شخصی در میزان مبوسیله قرار دارند. به طور کلی این رشته در ایران با استقبال چندانی رو به رو نیست؛ این نیز حاکی از نبود برخی از زیرساخت‌ها در ایران هست.

تکنولوژی‌ها روش‌های عملی

مهندسان نرم‌افزار طرفدار تکنولوژی‌ها و روشهای عملی خیلی مفرق مختلف ی هستند ، که با هم ناسازگار می باشند . این بحث در سال‌های دهه ۶۰ میلادی شروع شد و شاید جهت همـواره ادامه پیدا نماید . مهندسان نرم‌افزار از تکنولوژی‌ها و روش‌های عملی بسیار زیاد متنوعی استفاده می‌کنند. افرادی که کار عملی می‌کنند از تکنولوژی‌های متنوعی مصرف می‌کنند: کامپایلرها، منابع کد، پردازشگرهای متن. افرادی که کار عملی می‌کنند از روش‌های عملی خیلی متنوعی مصرف می‌کنند تا تلاش ‌هایشان را اجرا همموزیک کنند: پروگرام ‌نویسی در دسته‌های دونفری، بازبینی کد، و جلسات روزانه. هدف هر مهندس نرم‌افزار بایستی رسیدن به ایده‌های نو خارج از الگوهای طراحی شده قبلی باشد، که بایستی شفاف بوده و به‌بهتر ی مستند شده باشد.

با وجود افزایش فزاینده اقتصادی و قابلیت تولید فزاینده‌ای که بوسیله نرم‌افزار ایجاد شده، هنوز هم بحث جدل‌های ماندگار درباره کیفیت نرم‌افزار ادامه دارند.

ماهیت مهندسی نرم‌افزار

دیوید پارناس گفته‌است که مهندسی نرم‌افزار یک شکل از مهندسی است. استیو مک‌کانل گفته‌است که هنوز اینطور نیست، ولی مهندسی نرم‌افزار بایستی یک شکل از مهندسی شود. دونالد کنوت گفته‌است که برنامـه ‌نویسی یک هنر است.

دیوان کار ‌های آماری آمریکا مهندسان نرم‌افزار را به عنوان زیرگروهی از «متخصصان رایانه »، با فرصت‌های شغلی‌ای مانند «دانشمند رایانه »، «برنامـه نویس» «مدیر شبکه» دسته بندی کرده ‌است. BLS تمام مهندسان دیگر این شاخه علمی، که حاوی مهندسان سخت‌افزار رایانه هم هست، را به‌عنوان «مهندسان» دسته بندی می‌کند.پایان نامه مدیریت,انجام پایان نامه مدیریت,انجام پایان نامه ارشد مدیریت,مشاوران تهرانمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
foot problems شنبه 18 شهریور 1396 01:30 ب.ظ
We are a group of volunteers and opening a brand new scheme
in our community. Your site offered us with valuable information to work on. You've done a formidable job
and our whole neighborhood will probably be thankful to you.
low vitamin d foot pain دوشنبه 12 تیر 1396 05:10 ب.ظ
These are in fact great ideas in concerning blogging.
You have touched some good points here. Any way keep up wrinting.
http://caseyfox46.hazblog.com پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 10:15 ق.ظ
Hello i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere,
when i read this piece of writing i thought i could also create
comment due to this brilliant piece of writing.
BHW جمعه 8 اردیبهشت 1396 06:26 ب.ظ
May I just say what a comfort to discover someone who actually knows what they are discussing over the internet.
You actually realize how to bring a problem to light and make it important.
More people really need to look at this and understand this
side of your story. I was surprised that you aren't more popular since you surely have the gift.
رومینا پنجشنبه 31 تیر 1395 01:34 ب.ظ
یه لیست کامل از وبلاگ هایی که امروز به روز شدند براتون دارم و جالب تر اینکه شما هم میتونید وبلاگتون رو اونجا ثبت کنید.حتما سر بزنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر