تبلیغات
ahmadrezarv - مطالب فروردین 1395
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

آلوی پیجِن - PIGEON PLUM
یکشنبه 29 فروردین 1395 ساعت 08:04 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


خرید گل
آلوی پیجِن:

ویژگیها گیاهشناسی:


گیاه آلوی پیجِن گیاهی از خانواده ی علف هفت بند است . گونه های مختلف جنس Coccoloba بومی نواحی ساحلی جزایر کاریب، آمریکای مرکزی (بلیز گوآتمالا)، جنوب مکزیک، جنوب فلوریدا باهاماس است .
این گیاه به صورت درختی در اندازه های متوسط است که تا حدود 10 متر (به ندرت تا 18 متر) ارتفاع بیشتر شدن می نماید . پوست درخت به رنگ خاکستری روشن، نرم و نازک است . در درختان بزرگتر مسن تر، پوست درخت ممکن است به صورت فلسی درآید.
برگ ها متناوب، ساده، تخم مرغی یا دوکی شکل، نوک گرد یا نوک تیز، چرمی، دارای لبه ای صاف و یکپارچه، موجدار، به طول 3 تا 13 سانتیمتر و عرض 1 تا 7 سانتیمتر است . سطح بالایی برگ ها به رنگ سبز روشن و سطح پایینی هم همرنگ سطح بالایی دیده می شود. برگ های گیاهان جوان نسبت به برگ های گیاهان بالغ، بزرگتر می باشند .
گل ها متعدد نامعین بوده و در بهار روی خوشه هایی به ابعاد 1.5 تا 18 سانتیمتر تشکیل می شوند.
میوه ها به صورت فندقه به طول 6 تا 10 میلیمتر هستند که با پوشش گل گوشتی و خوراکی به رنگ ارغوانی تیره احاطه شده اند. این میوه ها در فصل پاییز و زمستان می رسند. هر میوه بذر است .

شرایط محیط رشد:

این درختان ً آب و هوای گرم را ترجیح می دهند و نمی توانند سرما را تحمل کنند ولی می توانند در مساوی بادهای شدید، خاک های شور یا خشکی مقاوم باشند.
از نظر نیاز نوری به آفتـاب کامل به همراه کمی سایه نیاز دارند.
خاک مورد نیاز این گیاهان می تواند رسی، شنی، لومی، اسیدی یا قلیایی باشد. خاک ها باید جهت بیشتر شدن بهتر، به خوب ی آبکمک شود و مرطوب باشد.

فرد دها:

از این درختان به عنوان گیاهی زینتی جهت کشت در پارک ها و محیط سبز شهری استفاده می گردد. ولی ریزش میوه های آنها شاید ایجاد مساله نماید.
میوه های آنها نیز به مصرف خوراکی می رسند.

تکثیر:

تکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد.فرایند آهنگسازی (چگونه موسیقی بسازیم)، ایده های خلاق
یکشنبه 29 فروردین 1395 ساعت 07:24 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


خرید وی اس تی

ساختن موزیک فرایند پیچیده ای است. برای ساختن موزیک ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن تبدیل این ایده ها به موسیقی کارهایی هستند که در این بین می بایست انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت تاثیر قرار می دهد. چنانچه فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تهیه و تولید شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز و فصل های مختلف، آهنگ سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین حس ات هیجان هرگونه تنشی که احتمال دارد در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف موزیک سازی متاثر از آنهاست، خیلی ند و این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

اگر آهنگ ساز می خواهد آهنگ ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید می بایست رنگ متناسب با این وجود ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی حرکت است. بعد از مدتی، فرد می آموزد حالت روحی را به سویی متمایل نماید که بتواند آهنگ ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.


ساختن موزیک فرایند پیچیده ای است. جهت ساختن آهنگ ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به آهنگ تبدیل کردن و تبدیل این ایده ها به موسیقی کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، آهنگ ساخـته شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز فصل های مختلف، موزیک سازی را تحت تاثیر قرار می دهند همچنین احساس ات و هیجان هرگونه تنشی که ممکن است در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف آهنگ سازی متتاثیر از آنهاست، زیاد ند و این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

چنانچه موسیقی ساز می خواهد موسیقی ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید می بایست رنگ متناسب با این حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، فرد می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند موسیقی ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.

فرد

می دانیم که بازیگرها در حین ایفای نقش باید به داخـل نقش بروند. حس کردن حالت های مختلف و رفتارهای مفرق به بازیگر یاری می نماید که اجرای نقش شبیه شخصیت مورد نظر زندگی نماید . اگر فردی موزیک ی برای یک فرد ویِژگزینشه می نویسد به این مفهوم است که وی را از طریق صدا و نوا توصیف می نماید . اگر آهنگ ساز نیز فرایند مشابهی را شبیه بازیگر دنبال نماید ، جزئیات پنهانی را که یاری به واقعی تر شدن آهنگ می نماید از می شکافد و موزیک دقیق تر و پرمفهوم خواهد بود.

طبیعت

بسیاری از الهامات و نوگرایی ها از طبیعت حاصل می شود؛ از پرنده هایی که به واسطه آواز با رابطه برقرار می کنند تا صوت خش خش برگ ها در اثر وزش باد.

بهره گیری از طبیعت راه فوق العاده ای برای جهت شروع موزیک سازی است؛ تلاش برای رقابت با طبیعت روشی عالی برای ترکیب طبیعت فرد است، برای مثال درامیختن با طبیعت در قالب یک نوا یا تم معین جهت بیان یک معنای روحانی مانند آواز پرندگان.

خاطرات

یک منبع عالی دیگر در عرصه آهنگ سازی خاطرات شخص است. هیجان زیاد ی از طریق خاطرات وارد آهنگ می شود. چند دقیقه ای را بر روی قدیم تمرکز بکنید . سعی بکنید که خاطرات خود را با جزئیات کامل تصور بکنید . صداها، رایحه، رنگ ها آب و هوا هر موضوعی که تصور قشنگ یی به شما می دهد برای ساختن موزیک مناسب است.

این موارد تنها تعدادی از منابع هستند که می توان از آنها الهام گرفت. آهنگ ساز تخیل خود را به کار می گیرد که پایانی ندارد.

مطلب بعدی که جهت ساختن آهنگ مورد نقد قرار می گیرد، نظریه موزیک است. آخرین موردی که فرد می خواهد جهت ش پیش آید، اینست که تمام این ایده های خلاق را جهت آهنگ سازی داشته باشید، ولی کمبود دانش موسیقی شما مانع این امر شود. بازیکن راگبی می تواند پاس دادن خود را بازبینی بخشد، ولی اگر قوانین بازی را نداند، قادر نخواهد بود به بهتر ی بازی کند. همین طور موسیقی سازی به طور کامل در قید بند قوانین موزیک نیست، ولی جهت ساختن موزیک باید نظریه موسیقی را دانست. همان گونه که شاعر بایستی به زبان مسلط باشد تا بتواند شعر بسراید.

چند مورد از موارد کلیدی که فرد باید بداند مرتبا دانش خود را در این زمینه بالاتر ببرد، عبارتند از:

یک. Staff (معرفت خطوط حامل یا خط سازهای کوبه ای)، Bar Lines (خط میزان )، Clefs (کلیدها مانند کلید سل، کلید فا، کلید دو)، Time Signatures (عدد های کسر میزان مانند 2/4، 6/8 و…)

دو. Note Values دیرند (ارزش زمانی نت ها مانند نت سفید، سیاه، چنگ و…)، Rests (سکوت ها)، Phrasing عبارت بندی (از نظر اصرار بر روی کلمه خاصی در عبارت برای بیان منظور خاصی)، Rhythm وزن

سه. Articulation عبارت بندی نوع بیان موزیک با توجه به تکنیک های سازی (با توجه به امکاناتی که هر یک از سازها دارند)، Instrument Specific Techniques تکنیک های جهت هر ساز مثل: Pizzicato [پی تزی کاتو] پیتزیکاتو (تکنیک به ارتعاش درآوردن سیم های سازهای زهی مانند ویولن، بدون استفاده از آرشه و با کمک انگشت) و یا Con Sordino کن سوردینو (اجرا با مصرف از سوردین یا صدا خفه کن یا صدا کم کن)

چهار. Key Signature علامت های تغییر دهنده ( مانند بمل، دیز، بکار)، Circle of Fifths (عبارت پنج تایی)، Accidenti (ناگهان یا ناگهانی روبرو شدن با علامت های تغییر دهنده)، Cadense (موزیک و وزن، افول یا همان انتها دادن)

پنج. Major (گام ماژور)،Minor (گام مینور)، Diminished (گام کاسته)، Pentatonic (گام پنج صدایی)، Diatonic Scales (گام دیاتونیک)

شش. Modes (مدها)

هفت. Chords (آکوردها)، Extension (گسترش دادن یا بسط دادن گام)، Inversions (فاصله معکوس)، Sequence [سکو انس] سکونس (مرتب کردن یا همان همآهنگ کردن صداها، Arpeggios آرپژها (نواختن به ترتیب نت های یک آکورد متوالی از بالا به پایین یا از پایین به بالا)

هشت. Instrument Ranges محدوده صدایی ساز (محدوده ساز که می تواند چه نت هایی را اجرا نماید )، Timbers of each instrument [تمبر] تمبر صدایی هر ساز (آنچه باعث فرق در طعم لحن صوت دو ساز می شود)، Difficult Areas of an Instrument سختی نواختن هر ساز از لحاظ چگونگی نوشتن نت فرق ش با سازهای دیگر (جهت مثال فرق نوشتن نت برای ساز کلارینت با ساز ترومبون)

اما ضروری نیست که موسیقی ساز تازه کار از تمام این موارد اطلاع داشته باشد، ولی عدم اطلاع کافی شخص به این مفهوم است که خلاقیت وی در صورت کمبود وسائل جهت ابراز آن تضعیف خواهد شد. موزیک سازان جوان بایستی از کتاب های نظریه موسیقی مصرف کنند. مطالعه دقیق این کتاب ها، یادداشت برداری از نکات مهم و انتقال آنها بر روی کارت های فلش (کارت های کوچک یادداشت)، استفاده از برگه های امتحانی سال های قدیم نظریه موسیقی جهت خودآزمایی و سنجش دانش و پس کار بر روی موارد ضعیف تر، استفاده از CD های مناسب برای تشخیص وزن آهنگ صوت های حاصل از ترکیب نت ها، تمام موارد ی هستند که در افزایش دانش موسیقی تاثیر گذار ند.

بالاخره آخرین توصیه در این متن ، پویا نگه داشتن مقوله آهنگ سازی است.

هدفتان این باشد که هـر روز حتی قطعه کوتاه ایجاد کنید ، احتمالا قبل از خواب بتوانید انعکاس وقایع آن روز را در قالب موسیقی درآورید. تهیه و تولید های را با ترکیب بکنید . برای ارکسترهای مختلف آهنگ سازی بکنید . آهنگ سازی چالشی است که چنانچه آن را پویا نگه دارید، تبدیل به مزیتی عالی خواهد شد شما نمی دانید که شاید در این حین، شاهکاری بی نظیر خلق بکنیدفرایند آهنگسازی
پنجشنبه 26 فروردین 1395 ساعت 10:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


وی اس تی

ساختن آهنگ فرایند پیچیده ای است. برای ساختن یک آهنگ ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن و تبدیل این ایده ها به موسیقی کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

جهت افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت اثر قرار می دهد. اگر فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تولید و ساخته شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز فصل های مختلف، موسیقی سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین حس ات هیجان هرگونه تنشی که شاید در زندگی شما باشد. علت هایی که در های مختلف موسیقی سازی متاثر از آنهاست، خیلی ند این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

چنانچه موزیک ساز می خواهد موزیک ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب با این حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، شخص می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند موسیقی ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.


ساختن موزیک فرایند پیچیده ای است. جهت ساختن یک موزیک ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موسیقی تبدیل کردن تبدیل این ایده ها به آهنگ کارهایی هستند که در این بین بایستی انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موسیقی را تحت اثر قرار می دهد. چنانچه فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موسیقی تهیه و تولید شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز و فصل های مختلف، موزیک سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همین طور احساس ات و هیجان هرگونه تنشی که احتمال دارد در زندگی شما باشد. علت هایی که در های مختلف موسیقی سازی متاثر از آنهاست، زیاد ند و این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

اگر موزیک ساز می خواهد آهنگ ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید می بایست رنگ متناسب با این وجود ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، فرد می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند آهنگ ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.

شخصیت

می دانیم که بازیگرها در حین ایفای نقش خود باید به درون نقش بروند. حس کردن حالت های مختلف رفتارهای مفرق به بازیگر کمک می نماید که زمان اجرای نقش شبیه شخصیت مورد نظر زندگی نماید . چنانچه فردی آهنگ ی جهت یک شخصیت ویِژگزینشه می نویسد به این مفهوم است که وی را از طریق صدا نوا توصیف می نماید . اگر موسیقی ساز هم فرایند مشابهی را شبیه یک بازیگر دنبال نماید ، جزئیات پنهانی را که یاری به واقعی تر شدن آهنگ می نماید از نیز می شکافد و موسیقی دقیق تر پرمفهوم خواهد بود.

طبیعت

بسیاری از الهامات و نوگرایی ها از طبیعت حاصل می شود؛ از پرنده هایی که به واسطه آواز با رابطه برقرار می کنند تا صوت خش خش برگ ها در اثر وزش باد.

بهره گیری از طبیعت راه فوق العاده ای جهت برای شروع موسیقی سازی است؛ تلاش جهت رقابت با طبیعت روشی عالی برای ترکیب طبیعت و شخصیت است، جهت مثال درامیختن با طبیعت در قالب یک نوا یا تم معین جهت بیان یک معنای روحانی مانند آواز پرندگان.

خاطرات

یک منبع عالی دیگر در عرصه موزیک سازی خاطرات شخص است. هیجان زیاد ی از طریق خاطرات وارد موزیک می شود. چند دقیقه ای را بر روی قدیم تمرکز بکنید . سعی بکنید که خاطرات را با جزئیات کامل تصور بکنید . صداها، رایحه، رنگ ها و آب هوا و هر موضوعی که تصور زیبا یی به شما می دهد جهت ساختن موسیقی مناسب است.

این موارد فقط تعدادی از منابع هستند که می توان از آنها الهام گرفت. آهنگ ساز تخیل را به کار می گیرد که پایانی ندارد.

مطلب بعدی که برای ساختن موسیقی مورد ارزیابی قرار می گیرد، نظریه آهنگ است. آخرین موردی که فرد می خواهد برای ش پیش آید، اینست که تمام این ایده های خلاق را جهت موزیک سازی داشته باشید، اما کمبود دانش موسیقی شما مانع این امر شود. یک بازیکن راگبی می تواند پاس دادن را اصلاح بخشد، اما چنانچه قوانین گیم را نداند، قادر نخواهد بود به بهتر ی گیم کند. همین طور آهنگ سازی به طور کامل در قید بند قوانین موزیک نیست، ولی جهت ساختن موسیقی باید نظریه موسیقی را دانست. همان گونه که شاعر می بایست به زبان مسلط باشد تا بتواند شعر بسراید.

چند مورد از موارد کلیدی که شخص باید بداند مرتبا دانش خود را در این زمینه بالاتر ببرد، عبارتند از:

یک. Staff (معرفت خطوط حامل یا خط سازهای کوبه ای)، Bar Lines (خط میزان )، Clefs (کلیدها مانند کلید سل، کلید فا، کلید دو)، Time Signatures (عدد های کسر میزان مانند 2/4، 6/8 و…)

دو. Note Values دیرند (ارزش زمانی نت ها مانند زمان نت سفید، سیاه، چنگ و…)، Rests (سکوت ها)، Phrasing عبارت بندی (از نظر تاکید بر روی کلمه خاصی در عبارت برای بیان منظور خاصی)، Rhythm وزن

سه. Articulation عبارت بندی نوع بیان آهنگ با توجه به تکنیک های سازی (با تذکر به امکاناتی که هر از سازها دارند)، Instrument Specific Techniques تکنیک های ویژه هر ساز مثل: Pizzicato [پی تزی کاتو] پیتزیکاتو (تکنیک به ارتعاش درآوردن سیم های سازهای زهی مانند ویولن، بدون استفاده از آرشه با یاری انگشت) و یا Con Sordino کن سوردینو (اجرا با مصرف از سوردین یا صدا خفه کن یا صدا کم کن)

چهار. Key Signature علامت های تغییر دهنده ( مانند بمل، دیز، بکار)، Circle of Fifths (عبارت پنج تایی)، Accidenti (ناگهان یا ناگهانی روبرو شدن با علامت های تغییر دهنده)، Cadense (موزیک وزن، افول یا همان انتها دادن)

پنج. Major (گام ماژور)،Minor (گام مینور)، Diminished (گام کاسته)، Pentatonic (گام پنج صدایی)، Diatonic Scales (گام دیاتونیک)

شش. Modes (مدها)

هفت. Chords (آکوردها)، Extension (گسترش دادن یا بسط دادن گام)، Inversions (فاصله معکوس)، Sequence [سکو انس] سکونس (مرتب کردن یا همان همموسیقی کردن صداها، Arpeggios آرپژها (نواختن به ترتیب نت های آکورد متوالی از بالا به پایین یا از پایین به بالا)

هشت. Instrument Ranges محدوده صدایی ساز (محدوده ساز که می تواند چه نت هایی را اجرا نماید )، Timbers of each instrument [تمبر] تمبر صدایی هر ساز (آنچه باعث فرق در طعم و لحن ولوم دو ساز می شود)، Difficult Areas of an Instrument سختی نواختن هر ساز از لحاظ چگونگی نوشتن نت فرق ش با سازهای دیگر (جهت مثال فرق نوشتن نت برای ساز کلارینت با ساز ترومبون)

اما ضروری نیست که آهنگ ساز تازه کار از تمام این موارد اطلاع داشته باشد، ولی عدم اطلاع کافی شخص به این مفهوم است که خلاقیت وی در صورت کمبود وسائل برای ابراز آن تضعیف خواهد شد. موزیک سازان جوان باید از کتاب های نظریه موسیقی استفاده کنند. مطالعه دقیق این کتاب ها، یادداشت برداری از نکات مهم و انتقال آنها بر روی کارت های فلش (کارت های کوچک یادداشت)، استفاده از برگه های امتحانی سال های قدیم نظریه موزیک برای خودآزمایی و سنجش دانش پس کار بر روی موارد ضعیف تر، استفاده از CD های مناسب برای تشخیص وزن موسیقی و صوت های حاصل از ترکیب نت ها، تمام موارد ی هستند که در ارتقا دانش آهنگ تاثیر گذار ند.

بالاخره آخرین توصیه در این متن ، پویا نگه داشتن مقوله آهنگ سازی است.

هدفتان این باشد که روزانه حتی قطعه کوتاه بسازیــد ، ممکن است قبل از خواب بتوانید انعکاس وقایع آن روز را در قالب موزیک درآورید. ساخـته های خود را با هم ترکیب بکنید . برای ارکسترهای مختلف آهنگ سازی بکنید . موزیک سازی چالشی است که چنانچه آن را پویا نگه دارید، تبدیل به مزیتی عالی خواهد شد شما نمی دانید که شاید در این حین، شاهکاری بی مثل خلق بکنیدفرایند آهنگسازی
پنجشنبه 26 فروردین 1395 ساعت 10:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


فروش وی اس تی

ساختن آهنگ فرایند پیچیده ای است. جهت ساختن موزیک ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن و تبدیل این ایده ها به موزیک کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

جهت افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که آهنگ را تحت تاثیر قرار می دهد. چنانچه فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تهیه و تولید شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز فصل های مختلف، موزیک سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین حس ات هیجان و هرگونه تنشی که شاید در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف موزیک سازی متاثر از آنهاست، زیاد ند این عوامل بیان می دارند که فرد در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

اگر موزیک ساز می خواهد آهنگ ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب با این وجود ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، شخص می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند موزیک ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.


ساختن موزیک فرایند پیچیده ای است. جهت ساختن یک آهنگ ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن تبدیل این ایده ها به موسیقی کارهایی می باشند که در این بین بایستی انجام پذیرند.

جهت افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت تاثیر قرار می دهد. چنانچه فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موسیقی ساخـته شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز و فصل های مختلف، آهنگ سازی را تحت اثر قرار می دهند همین طور حس ات هیجان هرگونه تنشی که احتمالا در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف موزیک سازی متاثر از آنهاست، بسیار زیاد ند و این عوامل بیان می دارند که فرد در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه برخی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

اگر موسیقی ساز می خواهد موسیقی ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید می بایست رنگ متناسب با این حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، شخص می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند موسیقی ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.

شخصیت

می دانیم که بازیگرها در حین ایفای نقش خود بایستی به داخـل نقش بروند. حس کردن حالت های مختلف رفتارهای مفرق به بازیگر یاری می نماید که وقت اجرای نقش شبیه فرد مورد نظر زندگی نماید . چنانچه فردی موسیقی ی برای یک شخصیت ویِژگزینشه می نویسد به این مفهوم است که وی را از طریق صدا و نوا توصیف می نماید . اگر موزیک ساز فرایند مشابهی را شبیه بازیگر دنبال نماید ، جزئیات پنهانی را که یاری به واقعی تر شدن موسیقی می نماید از هم می شکافد آهنگ دقیق تر و پرمفهوم خواهد بود.

طبیعت

خیلی ی از الهامات و نوگرایی ها از طبیعت حاصل می شود؛ از پرنده هایی که به واسطه آواز با رابطه برقرار می کنند تا ولوم خش خش برگ ها در اثر وزش باد.

بهره گیری از طبیعت راه فوق العاده ای برای جهت شروع موزیک سازی است؛ تلاش جهت رقابت با طبیعت روشی عالی برای ترکیب طبیعت فرد است، جهت مثال درامیختن با طبیعت در قالب یک نوا یا تم معین جهت بیان یک معنای روحانی مانند آواز پرندگان.

خاطرات

یک منبع عالی دیگر در عرصه موزیک سازی خاطرات فرد است. هیجان زیاد ی از طریق خاطرات وارد آهنگ می شود. چند دقیقه ای را بر روی قدیم تمرکز بکنید . سعی بکنید که خاطرات را با جزئیات کامل تصور بکنید . صداها، رایحه، رنگ ها آب هوا هر موضوعی که تصور زیبا یی به شما می دهد جهت ساختن موسیقی مناسب است.

این موارد تنها تعدادی از منابع می باشند که می توان از آنها الهام گرفت. موسیقی ساز تخیل را به کار می گیرد که پایانی ندارد.

مطلب بعدی که جهت ساختن آهنگ مورد نقد قرار می گیرد، نظریه موزیک است. آخرین موردی که فرد می خواهد برای ش پیش آید، اینست که تمام این ایده های خلاق را جهت آهنگ سازی داشته باشید، ولی کمبود دانش موسیقی شما مانع این امر شود. یک بازیکن راگبی می تواند پاس دادن خود را بازبینی بخشد، اما چنانچه قوانین گیم را نداند، قادر نخواهد بود به خوب ی گیم کند. همچنین آهنگ سازی به طور کامل در قید و بند قوانین موسیقی نیست، اما برای ساختن آهنگ می بایست نظریه موزیک را دانست. همان گونه که شاعر باید به زبان مسلط باشد تا بتواند شعر بسراید.

چند مورد از موارد کلیدی که فرد باید بداند و مرتبا دانش خود را در این زمینه بالاتر ببرد، عبارتند از:

یک. Staff (معرفت خطوط حامل یا خط سازهای کوبه ای)، Bar Lines (خط میزان )، Clefs (کلیدها مانند کلید سل، کلید فا، کلید دو)، Time Signatures (عدد های کسر میزان مانند 2/4، 6/8 و…)

دو. Note Values دیرند (ارزش زمانی نت ها مانند زمان نت سفید، سیاه، چنگ و…)، Rests (سکوت ها)، Phrasing عبارت بندی (از نظر اصرار بر روی کلمه خاصی در عبارت برای بیان منظور خاصی)، Rhythm وزن

سه. Articulation عبارت بندی و نوع بیان آهنگ با توجه به تکنیک های سازی (با توجه به امکاناتی که هر از سازها دارند)، Instrument Specific Techniques تکنیک های ویژه هر ساز مثل: Pizzicato [پی تزی کاتو] پیتزیکاتو (تکنیک به ارتعاش درآوردن سیم های سازهای زهی مانند ویولن، بدون استفاده از آرشه با یاری انگشت) و یا Con Sordino کن سوردینو (اجرا با مصرف از سوردین یا صدا خفه کن یا صدا کم کن)

چهار. Key Signature علامت های تغییر دهنده ( مانند بمل، دیز، بکار)، Circle of Fifths (عبارت پنج تایی)، Accidenti (ناگهان یا ناگهانی روبرو شدن با علامت های تغییر دهنده)، Cadense (آهنگ وزن، افول یا همان انتها دادن)

پنج. Major (گام ماژور)،Minor (گام مینور)، Diminished (گام کاسته)، Pentatonic (گام پنج صدایی)، Diatonic Scales (گام دیاتونیک)

شش. Modes (مدها)

هفت. Chords (آکوردها)، Extension (گسترش دادن یا بسط دادن گام)، Inversions (فاصله معکوس)، Sequence [سکو انس] سکونس (مرتب کردن یا همان همآهنگ کردن صداها، Arpeggios آرپژها (نواختن به ترتیب نت های آکورد متوالی از بالا به پایین یا از پایین به بالا)

هشت. Instrument Ranges محدوده صدایی ساز (محدوده ساز که می تواند چه نت هایی را اجرا نماید )، Timbers of each instrument [تمبر] تمبر صدایی هر ساز (آنچه باعث فرق در طعم لحن ولوم دو ساز می شود)، Difficult Areas of an Instrument سختی نواختن هر ساز از لحاظ چگونگی نوشتن نت و فرق ش با سازهای دیگر (جهت مثال فرق نوشتن نت جهت ساز کلارینت با ساز ترومبون)

اما ضروری نیست که موزیک ساز تازه کار از تمام این موارد اطلاع داشته باشد، اما عدم اطلاع کافی شخص به این مفهوم است که خلاقیت وی در صورت کمبود وسائل جهت ابراز آن تضعیف خواهد شد. موزیک سازان جوان می بایست از کتاب های نظریه موسیقی استفاده کنند. بررسی دقیق این کتاب ها، یادداشت برداری از نکات مهم و انتقال آنها بر روی کارت های فلش (کارت های کوچک یادداشت)، استفاده از برگه های امتحانی سال های قدیم نظریه موزیک برای خودآزمایی سنجش دانش پس کار بر روی موارد ضعیف تر، مصرف از CD های مناسب جهت تشخیص وزن و موسیقی صوت های حاصل از ترکیب نت ها، تمام موارد ی می باشند که در ارتقا دانش موزیک تاثیر گذار ند.

بالاخره آخرین پیشنهاد در این متن ، پویا نگه داشتن مقوله موزیک سازی است.

هدفتان این باشد که روزانه حتی قطعه کوتاه ایجاد کنید ، احتمالا قبل از خواب بتوانید انعکاس وقایع آن روز را در قالب موسیقی درآورید. تولید و ساخته های را با نیز ترکیب بکنید . برای ارکسترهای مختلف موسیقی سازی بکنید . موسیقی سازی چالشی است که اگر آن را پویا نگه دارید، تبدیل به مزیتی عالی خواهد شد و شما نمی دانید که شاید در این حین، شاهکاری بی شبیه خلق بکنیدفرایند آهنگسازی
پنجشنبه 26 فروردین 1395 ساعت 10:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


اف ال استودیو

ساختن آهنگ فرایند پیچیده ای است. برای ساختن آهنگ ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن تبدیل این ایده ها به موزیک کارهایی می باشند که در این بین باید انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که آهنگ را تحت اثر قرار می دهد. چنانچه فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تولید و ساخته شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز فصل های مختلف، آهنگ سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همین طور حس ات و هیجان هرگونه تنشی که احتمالا در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف آهنگ سازی متتاثیر از آنهاست، بسیار زیاد ند این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

چنانچه آهنگ ساز می خواهد آهنگ ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب با این وجود ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی حرکت است. بعد از مدتی، شخص می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند آهنگ ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.


ساختن موسیقی فرایند پیچیده ای است. برای ساختن یک آهنگ ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن تبدیل این ایده ها به موزیک کارهایی هستند که در این بین می بایست انجام پذیرند.

جهت افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت اثر قرار می دهد. اگر فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تولید و ساخته شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز و فصل های مختلف، موسیقی سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین احساس ات هیجان و هرگونه تنشی که شاید در زندگی شما باشد. علت هایی که در وقت های مختلف موسیقی سازی متتاثیر از آنهاست، خیلی ند این عوامل بیان می دارند که فرد در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه برخی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

چنانچه موسیقی ساز می خواهد آهنگ ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب با این وجود ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، شخص می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند موسیقی ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.

شخصیت

می دانیم که بازیگرها در حین ایفای نقش می بایست به درون نقش بروند. حس کردن حالت های مختلف و رفتارهای مفرق به بازیگر یاری می نماید که زمان اجرای نقش شبیه فرد مورد نظر زندگی نماید . چنانچه فردی آهنگ ی برای فرد ویِژگزینشه می نویسد به این مفهوم است که وی را از طریق صدا نوا توصیف می نماید . چنانچه موزیک ساز فرایند مشابهی را شبیه یک بازیگر دنبال نماید ، جزئیات پنهانی را که کمک به واقعی تر شدن موزیک می نماید از می شکافد و موسیقی دقیق تر و پرمفهوم خواهد بود.

طبیعت

بسیاری از الهامات و نوگرایی ها از طبیعت حاصل می شود؛ از پرنده هایی که به واسطه آواز با نیز رابطه برقرار می کنند تا صوت خش خش برگ ها در تاثیر وزش باد.

بهره گیری از طبیعت راه فوق العاده ای برای برای شروع موزیک سازی است؛ تلاش جهت رقابت با طبیعت روشی عالی برای ترکیب طبیعت شخصیت است، برای مثال درامیختن با طبیعت در قالب نوا یا تم معین برای بیان معنای روحانی مانند آواز پرندگان.

خاطرات

یک منبع عالی دیگر در عرصه موزیک سازی خاطرات شخص است. هیجان زیاد ی از طریق خاطرات وارد موزیک می شود. چند دقیقه ای را بر روی قدیم تمرکز بکنید . سعی بکنید که خاطرات خود را با جزئیات کامل تصور بکنید . صداها، رایحه، رنگ ها آب و هوا هر موضوعی که تصور زیبا یی به شما می دهد جهت ساختن آهنگ مناسب است.

این موارد فقط تعدادی از منابع هستند که می توان از آنها الهام گرفت. موزیک ساز تخیل خود را به کار می گیرد که پایانی ندارد.

مطلب بعدی که جهت ساختن آهنگ مورد ارزیابی قرار می گیرد، نظریه موسیقی است. آخرین موردی که شخص می خواهد جهت ش پیش آید، اینست که تمام این ایده های خلاق را برای آهنگ سازی داشته باشید، ولی کمبود دانش موسیقی شما مانع این امر شود. یک بازیکن راگبی می تواند پاس دادن را ویرایش بخشد، اما اگر قوانین گیم را نداند، قادر نخواهد بود به بهتر ی گیم کند. همین طور موزیک سازی به طور کامل در قید و بند قوانین موسیقی نیست، اما برای ساختن آهنگ باید نظریه آهنگ را دانست. همان گونه که یک شاعر بایستی به زبان مسلط باشد تا بتواند شعر بسراید.

چند مورد از موارد کلیدی که فرد بایستی بداند مرتبا دانش را در این زمینه بالاتر ببرد، عبارتند از:

یک. Staff (معرفت خطوط حامل یا خط سازهای کوبه ای)، Bar Lines (خط میزان )، Clefs (کلیدها مانند کلید سل، کلید فا، کلید دو)، Time Signatures (عدد های کسر میزان مانند 2/4، 6/8 و…)

دو. Note Values دیرند (ارزش زمانی نت ها مانند زمان نت سفید، سیاه، چنگ و…)، Rests (سکوت ها)، Phrasing عبارت بندی (از نظر اصرار بر روی کلمه خاصی در عبارت برای بیان منظور خاصی)، Rhythm وزن

سه. Articulation عبارت بندی نوع بیان موسیقی با توجه به تکنیک های سازی (با توجه به امکاناتی که هر از سازها دارند)، Instrument Specific Techniques تکنیک های برای هر ساز مثل: Pizzicato [پی تزی کاتو] پیتزیکاتو (تکنیک به ارتعاش درآوردن سیم های سازهای زهی مانند ویولن، بدون استفاده از آرشه با یاری انگشت) یا Con Sordino کن سوردینو (اجرا با استفاده از سوردین یا صدا خفه کن یا صدا کم کن)

چهار. Key Signature علامت های تغییر دهنده ( مانند بمل، دیز، بکار)، Circle of Fifths (عبارت پنج تایی)، Accidenti (ناگهان یا ناگهانی روبرو شدن با علامت های تغییر دهنده)، Cadense (آهنگ وزن، افول یا همان انتها دادن)

پنج. Major (گام ماژور)،Minor (گام مینور)، Diminished (گام کاسته)، Pentatonic (گام پنج صدایی)، Diatonic Scales (گام دیاتونیک)

شش. Modes (مدها)

هفت. Chords (آکوردها)، Extension (گسترش دادن یا بسط دادن گام)، Inversions (فاصله معکوس)، Sequence [سکو انس] سکونس (مرتب کردن یا همان همموزیک کردن صداها، Arpeggios آرپژها (نواختن به ترتیب نت های آکورد متوالی از بالا به پایین یا از پایین به بالا)

هشت. Instrument Ranges محدوده صدایی ساز (محدوده ساز که می تواند چه نت هایی را اجرا نماید )، Timbers of each instrument [تمبر] تمبر صدایی هر ساز (آنچه باعث فرق در طعم و لحن ولوم دو ساز می شود)، Difficult Areas of an Instrument سختی نواختن هر ساز از لحاظ چگونگی نوشتن نت فرق ش با سازهای دیگر (برای مثال فرق نوشتن نت برای ساز کلارینت با ساز ترومبون)

اما ضروری نیست که آهنگ ساز تازه کار از تمام این موارد اطلاع داشته باشد، ولی عدم اطلاع کافی شخص به این مفهوم است که خلاقیت وی در صورت کمبود وسائل برای ابراز آن تضعیف خواهد شد. موسیقی سازان جوان بایستی از کتاب های نظریه موزیک مصرف کنند. مطالعه دقیق این کتاب ها، یادداشت برداری از نکات مهم و انتقال آنها بر روی کارت های فلش (کارت های کوچک یادداشت)، استفاده از برگه های امتحانی سال های قدیم نظریه موزیک جهت خودآزمایی سنجش دانش پس کار بر روی موارد ضعیف تر، مصرف از CD های مناسب برای تشخیص وزن موسیقی و صوت های حاصل از ترکیب نت ها، تمام موارد ی هستند که در ارتقا دانش آهنگ تاثیر گذار ند.

بالاخره آخرین توصیه در این مطلب ، پویا نگه داشتن مقوله موزیک سازی است.

هدفتان این باشد که هـر روز حتی قطعه کوتاه ایجاد کنید ، شاید قبل از خواب بتوانید انعکاس وقایع آن روز را در قالب آهنگ درآورید. تهیه و تولید های خود را با ترکیب بکنید . جهت ارکسترهای مختلف موسیقی سازی بکنید . موسیقی سازی چالشی است که اگر آن را پویا نگه دارید، تبدیل به مزیتی عالی خواهد شد و شما نمی دانید که احتمال دارد در این حین، شاهکاری بی نظیر خلق بکنیدفرایند آهنگسازی
پنجشنبه 26 فروردین 1395 ساعت 10:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


آموزش اف ال استودیو

ساختن موسیقی فرایند پیچیده ای است. برای ساختن آهنگ ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موزیک تبدیل کردن و تبدیل این ایده ها به موزیک کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت اثر قرار می دهد. اگر فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تولید و ساخته شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز فصل های مختلف، موسیقی سازی را تحت تاثیر قرار می دهند همچنین احساس ات هیجان هرگونه تنشی که ممکن است در زندگی شما باشد. علت هایی که در وقت های مختلف آهنگ سازی متاثر از آنهاست، خیلی ند این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه برخی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

چنانچه موزیک ساز می خواهد موزیک ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب به هر حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، شخص می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند آهنگ ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.


ساختن آهنگ فرایند پیچیده ای است. جهت ساختن یک موزیک ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موسیقی تبدیل کردن تبدیل این ایده ها به آهنگ کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موزیک را تحت اثر قرار می دهد. اگر فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، آهنگ تهیه و تولید شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز و فصل های مختلف، موزیک سازی را تحت تاثیر قرار می دهند و همین طور احساس ات و هیجان هرگونه تنشی که احتمال دارد در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف موسیقی سازی متاثر از آنهاست، خیلی ند و این عوامل بیان می دارند که شخص در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

اگر موسیقی ساز می خواهد آهنگ ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید می بایست رنگ متناسب به هر حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی حرکت است. بعد از مدتی، فرد می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند آهنگ ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.

شخصیت

می دانیم که بازیگرها در حین ایفای نقش باید به درون نقش بروند. حس کردن حالت های مختلف رفتارهای مفرق به بازیگر کمک می نماید که وقت اجرای نقش شبیه شخصیت مورد نظر زندگی نماید . اگر فردی موزیک ی جهت یک شخصیت ویِژگزینشه می نویسد به این مفهوم است که وی را از طریق صدا نوا توصیف می نماید . اگر آهنگ ساز نیز فرایند مشابهی را شبیه یک بازیگر دنبال نماید ، جزئیات پنهانی را که یاری به واقعی تر شدن موزیک می نماید از نیز می شکافد و موسیقی دقیق تر پرمفهوم خواهد بود.

طبیعت

بسیاری از الهامات نوگرایی ها از طبیعت حاصل می شود؛ از پرنده هایی که به واسطه آواز با رابطه برقرار می کنند تا صوت خش خش برگ ها در اثر وزش باد.

بهره گیری از طبیعت راه فوق العاده ای جهت برای شروع موسیقی سازی است؛ تلاش جهت رقابت با طبیعت روشی عالی برای ترکیب طبیعت شخصیت است، جهت مثال درامیختن با طبیعت در قالب یک نوا یا تم معین جهت بیان یک معنای روحانی مانند آواز پرندگان.

خاطرات

یک منبع عالی دیگر در عرصه موزیک سازی خاطرات شخص است. هیجان بسیاری از طریق خاطرات وارد موزیک می شود. چند دقیقه ای را بر روی قدیم تمرکز بکنید . سعی بکنید که خاطرات را با جزئیات کامل تصور بکنید . صداها، رایحه، رنگ ها و آب هوا و هر موضوعی که تصور زیبا یی به شما می دهد جهت ساختن موسیقی مناسب است.

این موارد فقط تعدادی از منابع هستند که می توان از آنها الهام گرفت. آهنگ ساز تخیل را به کار می گیرد که پایانی ندارد.

مطلب بعدی که برای ساختن آهنگ مورد نقد قرار می گیرد، نظریه آهنگ است. آخرین موردی که فرد می خواهد برای ش پیش آید، اینست که تمام این ایده های خلاق را جهت آهنگ سازی داشته باشید، اما کمبود دانش موسیقی شما مانع این امر شود. یک بازیکن راگبی می تواند پاس دادن خود را اصلاح بخشد، اما اگر قوانین گیم را نداند، قادر نخواهد بود به بهتر ی گیم کند. همین طور آهنگ سازی به طور کامل در قید بند قوانین موزیک نیست، ولی جهت ساختن آهنگ باید نظریه موسیقی را دانست. همان گونه که شاعر می بایست به زبان مسلط باشد تا بتواند شعر بسراید.

چند مورد از موارد کلیدی که شخص باید بداند مرتبا دانش خود را در این زمینه بالاتر ببرد، عبارتند از:

یک. Staff (معرفت خطوط حامل یا خط سازهای کوبه ای)، Bar Lines (خط میزان )، Clefs (کلیدها مانند کلید سل، کلید فا، کلید دو)، Time Signatures (عدد های کسر میزان مانند 2/4، 6/8 و…)

دو. Note Values دیرند (ارزش زمانی نت ها مانند نت سفید، سیاه، چنگ و…)، Rests (سکوت ها)، Phrasing عبارت بندی (از نظر تاکید بر روی کلمه خاصی در عبارت جهت بیان منظور خاصی)، Rhythm وزن

سه. Articulation عبارت بندی نوع بیان موسیقی با توجه به تکنیک های سازی (با تذکر به امکاناتی که هر از سازها دارند)، Instrument Specific Techniques تکنیک های ویژه هر ساز مثل: Pizzicato [پی تزی کاتو] پیتزیکاتو (تکنیک به ارتعاش درآوردن سیم های سازهای زهی مانند ویولن، بدون مصرف از آرشه و با یاری انگشت) و یا Con Sordino کن سوردینو (اجرا با مصرف از سوردین یا صدا خفه کن یا صدا کم کن)

چهار. Key Signature علامت های تغییر دهنده ( مانند بمل، دیز، بکار)، Circle of Fifths (عبارت پنج تایی)، Accidenti (ناگهان یا ناگهانی روبرو شدن با علامت های تغییر دهنده)، Cadense (موسیقی وزن، افول یا همان انتها دادن)

پنج. Major (گام ماژور)،Minor (گام مینور)، Diminished (گام کاسته)، Pentatonic (گام پنج صدایی)، Diatonic Scales (گام دیاتونیک)

شش. Modes (مدها)

هفت. Chords (آکوردها)، Extension (گسترش دادن یا بسط دادن گام)، Inversions (فاصله معکوس)، Sequence [سکو انس] سکونس (مرتب کردن یا همان همموسیقی کردن صداها، Arpeggios آرپژها (نواختن به ترتیب نت های آکورد متوالی از بالا به پایین یا از پایین به بالا)

هشت. Instrument Ranges محدوده صدایی ساز (محدوده ساز که می تواند چه نت هایی را اجرا نماید )، Timbers of each instrument [تمبر] تمبر صدایی هر ساز (آنچه باعث فرق در طعم لحن ولوم دو ساز می شود)، Difficult Areas of an Instrument سختی نواختن هر ساز از لحاظ چگونگی نوشتن نت فرق ش با سازهای دیگر (جهت مثال فرق نوشتن نت جهت ساز کلارینت با ساز ترومبون)

اما ضروری نیست که آهنگ ساز تازه کار از تمام این موارد اطلاع داشته باشد، ولی عدم اطلاع کافی فرد به این مفهوم است که خلاقیت وی در صورت کمبود وسائل برای ابراز آن تضعیف خواهد شد. موسیقی سازان جوان باید از کتاب های نظریه آهنگ مصرف کنند. مطالعه دقیق این کتاب ها، یادداشت برداری از نکات مهم و انتقال آنها بر روی کارت های فلش (کارت های کوچک یادداشت)، استفاده از برگه های امتحانی سال های قدیم نظریه موسیقی برای خودآزمایی و سنجش دانش و پس کار بر روی موارد ضعیف تر، استفاده از CD های مناسب جهت تشخیص وزن موسیقی و صوت های حاصل از ترکیب نت ها، تمام موارد ی هستند که در ارتقا دانش آهنگ تاثیر گذار ند.

بالاخره آخرین پیشنهاد در این متن ، پویا نگه داشتن مقوله موسیقی سازی است.

هدفتان این باشد که هـر روز حتی قطعه کوتاه ایجاد کنید ، ممکن است قبل از خواب بتوانید انعکاس وقایع آن روز را در قالب موسیقی درآورید. ساخـته های را با نیز ترکیب بکنید . برای ارکسترهای مختلف آهنگ سازی بکنید . موزیک سازی چالشی است که چنانچه آن را پویا نگه دارید، تبدیل به مزیتی عالی خواهد شد شما نمی دانید که احتمال دارد در این حین، شاهکاری بی شبیه خلق بکنیدفرایند آهنگسازی
پنجشنبه 26 فروردین 1395 ساعت 10:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


بیت رپ

ساختن آهنگ فرایند پیچیده ای است. جهت ساختن موزیک ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به آهنگ تبدیل کردن و تبدیل این ایده ها به آهنگ کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

جهت افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که موسیقی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تهیه و تولید شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز فصل های مختلف، موزیک سازی را تحت تاثیر قرار می دهند همین طور احساس ات هیجان و هرگونه تنشی که احتمالا در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف موسیقی سازی متاثر از آنهاست، خیلی ند این عوامل بیان می دارند که فرد در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه گاهی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

اگر آهنگ ساز می خواهد موزیک ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب به هر حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی و حرکت است. بعد از مدتی، فرد می آموزد حالت روحی را به سویی متمایل نماید که بتواند موسیقی ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.


ساختن آهنگ فرایند پیچیده ای است. برای ساختن یک موسیقی ، الهام گرفتن از هر چیز، اندیشه خلاق داشتن، ایده های خلاقانه را به موسیقی تبدیل کردن و تبدیل این ایده ها به موسیقی کارهایی هستند که در این بین باید انجام پذیرند.

برای افرادی که در شروع کار هستند ، حالت روحی مهمترین علت ی است که آهنگ را تحت تاثیر قرار می دهد. چنانچه فرد خشم گین، شاد یا ناآسان باشد، موزیک تهیه و تولید شده او، این حالت را بازتاب خواهد داد. اوقات مختلف روز و فصل های مختلف، موزیک سازی را تحت اثر قرار می دهند همچنین احساس ات و هیجان هرگونه تنشی که شاید در زندگی شما باشد. علت هایی که در زمان های مختلف موزیک سازی متتاثیر از آنهاست، زیاد ند این عوامل بیان می دارند که فرد در کدام حالت روحی قرار دارد. در ادامه برخی از این عوامل بیان می شود.

رنگ ها

چنانچه موسیقی ساز می خواهد موسیقی ی بسازد که حالت خاصی را بیان نماید باید رنگ متناسب به هر حال ت را تجسم نماید . به طور مثال رنگ نارنجی نماد انرژی حرکت است. بعد از مدتی، فرد می آموزد حالت روحی خود را به سویی متمایل نماید که بتواند موزیک ی بسازد که نشان دهنده اندیشه ات ذهنی او باشد.

شخصیت

می دانیم که بازیگرها در حین ایفای نقش خود می بایست به داخـل نقش بروند. حس کردن حالت های مختلف و رفتارهای مفرق به بازیگر کمک می نماید که زمان اجرای نقش شبیه شخصیت مورد نظر زندگی نماید . چنانچه فردی موسیقی ی برای یک فرد ویِژگزینشه می نویسد به این مفهوم است که وی را از طریق صدا نوا توصیف می نماید . چنانچه آهنگ ساز هم فرایند مشابهی را شبیه بازیگر دنبال نماید ، جزئیات پنهانی را که کمک به واقعی تر شدن آهنگ می نماید از نیز می شکافد و موسیقی دقیق تر پرمفهوم خواهد بود.

طبیعت

بسیاری از الهامات و نوگرایی ها از طبیعت حاصل می شود؛ از پرنده هایی که به واسطه آواز با نیز رابطه برقرار می کنند تا صوت خش خش برگ ها در تاثیر وزش باد.

بهره گیری از طبیعت راه فوق العاده ای جهت برای شروع آهنگ سازی است؛ تلاش برای رقابت با طبیعت روشی عالی جهت ترکیب طبیعت فرد است، جهت مثال درامیختن با طبیعت در قالب نوا یا تم معین جهت بیان معنای روحانی مانند آواز پرندگان.

خاطرات

یک منبع عالی دیگر در عرصه موسیقی سازی خاطرات فرد است. هیجان خیلی ی از طریق خاطرات وارد آهنگ می شود. چند دقیقه ای را بر روی قدیم تمرکز بکنید . سعی بکنید که خاطرات خود را با جزئیات کامل تصور بکنید . صداها، رایحه، رنگ ها و آب و هوا هر موضوعی که تصور زیبا یی به شما می دهد برای ساختن آهنگ مناسب است.

این موارد تنها تعدادی از منابع می باشند که می توان از آنها الهام گرفت. آهنگ ساز تخیل خود را به کار می گیرد که پایانی ندارد.

مطلب بعدی که برای ساختن آهنگ مورد تحلیل قرار می گیرد، نظریه آهنگ است. آخرین موردی که شخص می خواهد برای ش پیش آید، اینست که تمام این ایده های خلاق را جهت موسیقی سازی داشته باشید، ولی کمبود دانش موسیقی شما مانع این امر شود. یک بازیکن راگبی می تواند پاس دادن را اصلاح بخشد، اما چنانچه قوانین گیم را نداند، قادر نخواهد بود به خوب ی گیم کند. همین طور موسیقی سازی به طور کامل در قید بند قوانین آهنگ نیست، اما برای ساختن آهنگ می بایست نظریه موسیقی را دانست. همان گونه که شاعر باید به زبان مسلط باشد تا بتواند شعر بسراید.

چند مورد از موارد کلیدی که فرد بایستی بداند و مرتبا دانش را در این زمینه بالاتر ببرد، عبارتند از:

یک. Staff (معرفت خطوط حامل یا خط سازهای کوبه ای)، Bar Lines (خط میزان )، Clefs (کلیدها مانند کلید سل، کلید فا، کلید دو)، Time Signatures (عدد های کسر میزان مانند 2/4، 6/8 و…)

دو. Note Values دیرند (ارزش زمانی نت ها مانند وقت نت سفید، سیاه، چنگ و…)، Rests (سکوت ها)، Phrasing عبارت بندی (از نظر اصرار بر روی کلمه خاصی در عبارت برای بیان منظور خاصی)، Rhythm وزن

سه. Articulation عبارت بندی و نوع بیان آهنگ با توجه به تکنیک های سازی (با تذکر به امکاناتی که هر از سازها دارند)، Instrument Specific Techniques تکنیک های مخصوص هر ساز مثل: Pizzicato [پی تزی کاتو] پیتزیکاتو (تکنیک به ارتعاش درآوردن سیم های سازهای زهی مانند ویولن، بدون استفاده از آرشه با کمک انگشت) و یا Con Sordino کن سوردینو (اجرا با استفاده از سوردین یا صدا خفه کن یا صدا کم کن)

چهار. Key Signature علامت های تغییر دهنده ( مانند بمل، دیز، بکار)، Circle of Fifths (عبارت پنج تایی)، Accidenti (ناگهان یا ناگهانی روبرو شدن با علامت های تغییر دهنده)، Cadense (موسیقی وزن، افول یا همان انتها دادن)

پنج. Major (گام ماژور)،Minor (گام مینور)، Diminished (گام کاسته)، Pentatonic (گام پنج صدایی)، Diatonic Scales (گام دیاتونیک)

شش. Modes (مدها)

هفت. Chords (آکوردها)، Extension (گسترش دادن یا بسط دادن گام)، Inversions (فاصله معکوس)، Sequence [سکو انس] سکونس (مرتب کردن یا همان همآهنگ کردن صداها، Arpeggios آرپژها (نواختن به ترتیب نت های آکورد متوالی از بالا به پایین یا از پایین به بالا)

هشت. Instrument Ranges محدوده صدایی ساز (محدوده ساز که می تواند چه نت هایی را اجرا نماید )، Timbers of each instrument [تمبر] تمبر صدایی هر ساز (آنچه باعث فرق در طعم لحن صوت دو ساز می شود)، Difficult Areas of an Instrument سختی نواختن هر ساز از لحاظ چگونگی نوشتن نت فرق ش با سازهای دیگر (برای مثال فرق نوشتن نت برای ساز کلارینت با ساز ترومبون)

اما ضروری نیست که آهنگ ساز تازه کار از تمام این موارد اطلاع داشته باشد، اما عدم اطلاع کافی فرد به این مفهوم است که خلاقیت وی در صورت کمبود وسائل جهت ابراز آن تضعیف خواهد شد. آهنگ سازان جوان باید از کتاب های نظریه موسیقی مصرف کنند. تحقیق دقیق این کتاب ها، یادداشت برداری از نکات مهم و انتقال آنها بر روی کارت های فلش (کارت های کوچک یادداشت)، مصرف از برگه های امتحانی سال های قدیم نظریه موسیقی جهت خودآزمایی و سنجش دانش پس کار بر روی موارد ضعیف تر، استفاده از CD های مناسب جهت تشخیص وزن و آهنگ صوت های حاصل از ترکیب نت ها، تمام موارد ی هستند که در ارتقا دانش موسیقی اثر گذار ند.

بالاخره آخرین توصیه در این مطلب ، پویا نگه داشتن مقوله آهنگ سازی است.

هدفتان این باشد که روزانه حتی یک قطعه کوتاه ایجاد کنید ، احتمال دارد قبل از خواب بتوانید انعکاس وقایع آن روز را در قالب آهنگ درآورید. ساخـته های خود را با ترکیب بکنید . جهت ارکسترهای مختلف موزیک سازی بکنید . موسیقی سازی چالشی است که اگر آن را پویا نگه دارید، تبدیل به مزیتی عالی خواهد شد و شما نمی دانید که شاید در این حین، شاهکاری بی نظیر خلق بکنیدبرگهای پایان نامه
چهارشنبه 25 فروردین 1395 ساعت 11:23 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
برگ چهارم:‌تائیدیه هیئت داوران

انجام پایان نامه مهندسی

پایان نامه,انجام پایان نامه,انجام پایان نامه ارشد,مشاوره پایان نامه,انجام پایان نامه مهندسی

برگ پنجم: اظهارنامـه دانشجو
برگ بعد :‌حق چاپ و تكثیر و مالكیت بر نتایج (Copyright and ownership)

برگ بعد: قدردانی و تشكر: این متن جمله است از قدردانی و تشكر از كلیه كسانی كه دانشجو را در راه نیل به هدف کمک کرده اند.

برگ بعد: چكیده پایان نامـه : هر پایان نامـه باید با چكیده شروع شود كه جمله است از بحث پیرامون مورد پایان نامـه شیوه های تحقیق و نتیجه كلی

برگ بعد: فهرست مطالب:‌هر پایان نامـه باید دارای فهرت مطالب باشد معمولآ این پارت حاوی عنوان بخشهای پایان نامـه همراه با شماره صفحه مربوطه است.

برگ بعد: فهرست جدولها و شكلها: دراین پارت لیست جدولهاو شكلها باذكر دقیق عنوان ،‌شماره صفحه مربوطه درج می شود.

برگ بعد: فهرست علائم اختصارات
ب- برگهای انتهای پایان نامـه

برگ اول: لیست مقالات ارائه شده

برگ بعدی: لیست مراجع و ماخذ

برگ بعدی: چكیده انگلیسی (ABSTRACT): این بخش حداكثر در یك صفحه ارائه شده و می تواند ترجمه چكیده فارسی باشد.

برگ بعدی : فرم درون جلد به انگلیسی : این فرم دقیقآ ترجمه فرم درون جلد فارسی در ابتدای پایان نامـه می باشد.

متن پایان نامـه :

متن هر پایان نامـه حاوی چندین فصل و هر فصل حاوی چندین بخش خواهد بود. هر فصل را می توان بایك مقدمه كوتاه آغاز بایك نتیجه گیری مختصر به اتمام رساند. هرفصل به شكلی كه در ذیل ذكر خواهد شد، شماره گذاری می شود.

۱- مقدمه :

در این سری ، هدفهای مورد نظر در پایان نامـه ، روشها ،‌شیوه انجام تحقیق به دست آوردن نتیجه ها مورد بحث قرار می گیرد. اکثرا منابع مروری (Literature Review) نیز در این سری انجام می پذیرد، همچنین ذكر اهمیت موضوع تحقیق در رابطه با گسترش كشورتوصیه می شود.

توضیح ساختار پایان نامـه باذكر زیاد مختصر از مطالبی كه در فصل های مختلف آورده شده است ضروری می باشد.

۲- فصل ها:

در چند فصل بعدی بنا به نظر دانشجو و تائید استاد راهنما مطالب مختلف پایان نامـه سازمان بندی می شود. فصل انتها به نتیجه های بدست آمده ، بحث و برداشت و پیشنهادات اختصاص دارد، باتذکر به اهمیت ویِژگزینشه این فصل توضیحاتی به شرح زیر ارائه می شود.

فصل انتها – نتیجه ها، بحث برداشت:

این سری باید باتذکر به مطالب عنوان شده به ویژه در مقدمه به نگارش درآید مقایسه نتیجه های بدست آمده با هدفهای از قبل تعیین شده در مقدمه، دستیابی های نوین در این فصل ذكر می شوند مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. همچنین ارائه دهنده پایان نامـه به عنوان پیشنهاد جهت تحقیقات بعدی به طرح چند موضوع در راستای تحقیقات می پردازد.

۴- پیوستها:‌

قسمت اصلی متن پایان نامـه نباید دارای داده های (data) غیر ضروری باشد، همچنین متن نباید حاوی برنامـه های پروگرام ی یا چگونگی به دست آوردن معادلات ریاضی اثبات انها داده های تجربی باشد، چنین مطالبی باید در پیوستهای پایان نامـه آورده شوند.

۵- جدولها نمودارها

جدولها نمودارها باید تا جائیكه ممكن است نزدیك به متن مربوط قرار گیرند هر جدول یا نمودار باید با عنوان مربوطه كه اکثرا ٌ در زیر آنها درج می شود. معین گردد.

۶- مرجع ها و ماخذ ها

بطور كلی چنانچه از منبعی جهت مطلبی استفاده شود ذكر ماخذ لازم است در اینگونه موارد مطلب بین دو گیومه )) (( نوشته می شود و بلافاصله بعد از ان قلاب] [ ‌باز می گردد. منبع مذكور به ترتیب عددی از اول پایان نامـه در آن قرار می گیرد. برای مثال پانزدهمین منبع استفاده شده بعد از ذكر مطلب مربوطه اینگونه آورده می شود: ]۱۵[

گاهی اوقات در نقل خلاصه یك مطلب كه توسط یك شخص نگارش یافته است در یك عبارت ذكر می شود كه در این گونه موارد به شرح زیر كار می كنیم:

علی ریاضی] [،‌آرایش كنترل آداپتیو را تنهاراه حل برای كنترل سیستم های ربات می داند.متن آهنگ مگه نه منصور
چهارشنبه 25 فروردین 1395 ساعت 09:34 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
متن موزیک مگه نه از منصور

دانلود آهنگ

دانلود آهنگ جدید,دانلود آهنگ,دانلود موزیک ویدیو
♪♪♪♪♪♪

تو به اندازه ی من تنهایی

من به اندازه ی تو دل داده

تو منو عاشقه خوب ی ها کن

دل من به دام تو افتاده

تو به اندازه من دیوونه

من به اندازی تو مجنونم

شب به یادتو چشام میخوابه

من به عشقه تو فقط می خونم

من به عشقه تو تنها می خونم

منو تو نگاهمون به آسمونه مگه نه

چون خدا شاهده عشقه پاکمونه مگه نه

تو جنوب و من شمال نقشه ی کاغذیو

نتیجه تا میشه نقشه زمونه مگه نه

من تو دو همدمو دو زبونیم مگه نه

هر دو پیریمو جوونیم مگه نه

زیاد ساله عاشقه هم دیگه ایم

واسه نیز تمومه جونیم مگه نه

واسه تمومه جونیم مگه نه

ما به اندازه دلتنگیم

ما به اندازه ی می خندیم

لحظه ی دیدنه ما نزدیکه

در این فاصله رو می بندیم

تو ازین پنجره ها خسته شدی

من از این پس کوچه ها پر از غمم

من خیال نمی کنم مثله منی

تو خیال نکن که من مثله تمام ام

منو تو

من و تو دو همدم و هم زبونیم مگه نه

هر دو پیریم و جوونیم مگه نه

بسیار زیاد ساله عاشقه نیز دیگه ایم

واسه هم تمومه جونیم مگه نه

واسه تمومه جونیم مگه نهمعرفی صفحات وب ASP.Net، شروع کار
سه شنبه 24 فروردین 1395 ساعت 08:39 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
این راهنمای ی و پروگرام به شما یک نظر کلی در مورد صفحات وب ASP.Net (ورژن 2 یا بالاتر) و ترکیب Razor ارائه می دهد، یک چارچوب کم ارزش تر جهت ایجاد وب وبسایت های پویا. این آموزش همین طور WebMatrix را معرفی می نماید که وسائل برای ایجاد صفحات و سایت ها است .

آموزش asp.net mvc

آموزش asp.net,آموزش asp.net mvc,آموزش asp.net با c#,clicksite.ir

سطح: نو جهت صفحات وب ASP.Net

مهارت های پذیرفته شده: HTML و CSS پایه

آنچه شما در اولین روش از مجموعه فراخواهید گرفت:

فن آوری صفحات وب ASP.Net چیست و جهت چه کاری است .

WebMatrix چیست.

پروگرام ها را چطور نصب کنیم.

چگونه با مصرف از WebMatrix وب سایت ایجاد کنیم.

معین ه ها و فن آوری های مورد بحث:

Microsoft Web Platform Installer.

WebMatrix.

.cshtml pages

این روش را Mike Pope نوشته آن را FitzMacken جهت Microsoft WebMatrix 3 آپدیت کرده است.

ورژن های نرم افزار ی مصرف شده در این آموزش

آنچه شما بایستی بدانید :

فرض می کنیم که شما با موارد زیر آشنا هستید:

HTML. به طور تخصصی کامل لازم نیست. ما HTML را شرح نخواهیم داد ولی از مطالب پیچیده مصرف نخواهیم کرد. لینک هایی را جهت آموزش HTML ارائه خواهیم داد که تصور می کنیم مفید خواهند بود.

Cascading style sheets (CSS) .درست مانند HTML

نظریات پایه ی دیتابیس. چنانچه از برگه ی وسیع برای داده مصرف کرده داده را ذخیره فیلتر کرده اید، در واقع وهله ی تخصصی است که برای این مجموعه روش ی در نظر گرفته ایم.

همین طور فرض می کنیم که شما به یادگیری پروگرام نویسی پایه نیز علاقمند هستید. صفحات وب ASP.NET از زبان پروگرام نویسی C# مصرف می کنند. شما به هیچ زمینه ای جهت پروگرام نویسی، به جز علاقمندی به آن، احتیاجی ندارید. اگر قبلا در صفحه ی وب javascript نوشته باشید، زمینه ی زیاد ی در این مورد به دست آورده اید.

مد نظر داشته باشید که اگر با پروگرام نویسی آشنا باشید، احتمالا متوجه شوید که این آموزش به آهستگی پیش می رود، در حالیکه ما برنامـه نویسانی با سرعت بالاتر می آوریم، همان گونه که چند آموزش اول را پشت سر گذاشتیم، گرچه برنامـه های پایه ی کمتری جهت شرح وجد خواهند داشت و موارد با سرعت پیش خواهند رفت.

چه چیزی لازم دارید؟

در اینجا موارد ی را می بینید که نیاز خواهید داشت:

رایانه ی که اجرا کننده ی Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 یا Windows Server 2012 باشد.

یک اتصال اینترنت زنده

مدیریت ایمنی ( که برای فرایند نصب لازم است )

ASP.NET Web pages چیست؟

ASP.NET Web Pages چارچوبی است که برای ایجاد صفحات وب پویا می توانید از آن مصرف بکنید . صفحه ی آسان ی وب HTML استاتیک است . محتوای آن با HTML markup ثابت معین می شود که در صفحه وجود دارد. صفحات پویا، مانند آنچه با ASP.NET Web Pages ایجاد کردید، به شما مجوز می دهند تا محتوای صفحه را با استفاده از کد روی پرواز ایجاد بکنید .

صفحات پویا به شما اجازه می دهند تا انواع کار ها را انجام دهید. شما می توانید با مصرف ازفرم از یوزر ورودی بخواهید پس آنچه را که صفحه نمایش می دهد، تغییر دهید. می توانید از یک یوزر اطلاعات بگیرید، آن را در یک دیتابیس ذخیره بکنید پس آن را بعدها لیست بکنید . شما می توانید ازسایت خود پست الکترونیکی ارسال بکنید و می توانید با دیگر سرویس ها روی وب کنش داشته باشید (برای مثال سرویس طراحی) صفحاتی تولید بکنید که اطلاعاتی از آن منایع تلفیق می کنند.

WebMatrix چیشت؟

WebMatrix وسائل ی است که ویرایشگر صفحه ی وب، کارایی دیتابیس، یک سرور وب برای تست صفحات و خصوصیات یی جهت انتشار وب وب سایت شما به اینترنت را تلفیق می نماید . WebMatrix است و نصب مصرف از آن آسان است . ( تنها جهت صفحات آسان ی HTML و فن آوریهای دیگری مانند PHP کار می نماید .)

در واقع شما جهت کار با ASP.NET Web Pages مجبور به مصرف از WebMatrix نیستید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از ویرایشگر متن صفحاتی ایجاد بکنید با مصرف از سرور وب که به آن دسترسی دارید، صفحات را تست بکنید . به هرحال WebMatrix تمام ی اینها را بسیار زیاد آسان می نماید ، پس این آموزش ها از WebMatrix استفاده خواهد کرد.

در مورد این آموزش ها:

این مجموعه ی راهنمای ی مقدمه به چگونگی استفاده از ASP.NET Web Pages است . در این مجموعه ی مقدماتی به طور کل 9 روش وجود دارد. این آموزش بخشی از مجموعه ی آموزش ی است که شما را از ASP.NET Web Pages مقدماتی به ایجاد وب وب سایت های پیشرفته و پیشرفته می رساند.

تمرکز اولین بخش برروی ارائه ی مبانی چگونگی مصرف از ASP.NET Web Pages به شما است . ی که این بخش کامل شد می توانید با مجموعه های آموزش ی کار بکنید که معین می نماید برنامـه در کجا به انتها برسد و صفحات وب را با عمق کشف می نماید .

ما به دلخواه وارد توضیح ات عمیق می شویم. هرزمان موردی را مربوط به این راهنمای نمایش می دهیم، همیشه راهی را انتخاب می کنیم که تصور می شود با کیفیت ترین راه درک مطلب است . بعدها موارد روش ی وارد موارد عمیق تری می شوند نظر های تاثیر گذار تر کارآمدتری را به شما ارائه می دهند (همچنین سرگرم کننده تر). اما لازم ه ی آن آموزش ها درک مفاهیم پایه است .

مجموعه ی روش ی که شروع کرده اید، خصوصیات ی روش ی را که در ادامه ارائه شده اند، تحت پوشش قرار می دهد:

مقدمه دریافت موارد نصب شده (که در روش ی است که آن را می خوانید.)

برنامـه نویسی ASP.NET Web Pages بیسیک

ایجاد دیتابیس

ایجاد و پردازش ورودی یک یوزر

افزودن، آپدیت کردن و حذف داده

چه چیزی ایجاد خواهید کرد؟

این روش موارد را حول یک وب وب سایت تنظیم می نماید که می تواند فیلـم هایی را که رفیق دارید، لیست نماید . شما قادر خواهید بود فیلـم هایی را وارد کرده ، ویرایش بکنید آنها را لیست بکنید . در اینجا دو صفحه ارائه شده اند که در تنظیم این مجموعه ایجاد خواهید کرد. و نیز صفحه ای را می بینید که به شما اجازه می دهد اطلاعات جدید مربوط به فیلم جالب را در سایت خود وارد بکنید .مجموعه های روش بعدی روی این مجموعه ساخـته شده و عملکرده ای اضافه می کنند، از عبارت آپلود کردن تصاویر، مجوز ی افراد برای ورود به سیسـتم ، ارسال پست الکترونیکی و تلفیق با رسانه های اجتماعی.

زیاد خوب ، مجوز بدهید که شروع کنیم.

نصب موارد :

شما می توانید هر چیزی را با استفاده از سکوی نصب کننده ی وب در مایکروسافت نصب بکنید . در نتیجه نصب کننده را نصب بکنید و سبعد از آن جهت نصب هر چیزی مصرف بکنید .

برای مصرف از صفحات وب حداقل می بایست Windows XP و SP3 یا Windows Server 2008 و بالاتر را داشته باشید.

در Web Pages page وب وب سایت ASP.NET روی Install کلیک بکنید .قبل از نصب WebMatrix از شما خواسته می شود که اصطلاحات مجوز و جمله خصوصی را قبول بکنید .روی Run کلیک کرده تا نصب را شروع کنید. (اگر می خواهید نصب کننده را ذخیره بکنید روی Save کلیک کرده و پس نصب کننده را از فولدر، مکانی که آن را نصب کرده اید، اجرا بکنید .)سکوی نصب کننده ی وب ظاهر می شود که جهت نصب WebMatrix آماده است . روی Install کلیک بکنید .فرایند نصب آنچه را که باید روی رایانه شما نصب شده باشد را بیان کرد ه و فرایند نصب را شروع می نماید . بسته به آنچه دقیقا بایستی نصب شود، فرایند می تواند در هرجایی از چند دقیقه ی کوتاه تا چندین دقیقه طول بکشد. I Accept را گزینش بکنید تا موارد مجوز را انتخاب بکنید .

Hello WebMatrix:

وقت ی که نصب کامل می شود، فرایند نصب می تواند WebMatrix را به طور اتوماتیک شروع نماید. اگر این اتفاق نیفتاد در ویندوز از منوی Start، مورد Microsoft WebMatrix را شروع نمایید.

ی که WebMatrix را جهت اولین بار شروع کنید، شانسی جهت ورود به Microsoft Azure با اکانت مایکروسافت خود به شما داده می شود. با ورود به سیـستم 10 وب وب سایت از طریق Azure دریافت خواهید کرد. این وب سایت های رایگان یک راه مانسب جهت آزمایش وبسایت هایتان به شما ارائه می دهند. اگر اکانت AZURE ندارید اما حق اشتراک MSDN دارید، می توانید ویژگی ها ی حق اشتراک MSDN خود را فعال بکنید . در غیر اینصورت فقط ظرف دو دقیقه می توانید اکانت تست ی آزاد ایجاد بکنید .

لازم نیست اکنون جهت ادامه با این آموزش وارد سیـستم شوید. چنانچه هم اکنون وارد سیستم نشوید، مورد ی ورود را برای بعدها هنوز خواهید داشت. آخرین مساله مربوط به این سری آموزش ی چگونگی تنظیم وب سایت خود به Azure است . پس نیاز است برای کامل کردن آن مساله وارد سیستم شوید. در این مورد می توانید با اکانت مایکروسافت وارد سیستم شوید هم می توانید روی مورد ی Not Now واقع در گوشه ی سمت راست پایین کلیک بکنید .برای شروع یک وب وب سایت خالی ایجاد کرده یک صفحه به آن اضافه بکنید . در آموزش بعدی در این مجموعه شما با یکی از الگوهای داخلی وب وبسایت بازی خواهید کرد.

در پنجره ی Start روی New کلیک بکنید .

الگوها فایل ها صفحات پیش تهیه و تولید ای برای انواع مختلف وب وب سایت ها هستند . برای مشاهده ی تمام ی الگوهای پیش فرض موجود مورد ی Template Gallery را انتخاب بکنید .

دز پنجره ی Quick Start جمله Empty Site از گروه ASP.NET را گزینش کرده سایت جدید را با عنوان "WebPagesMovies" نام گذاری بکنید .

روی Next کلیک بکنید .

اگر وارد اکانت مایکروسافت شده اید، شانس ایجاد وبسایت در Windows Azure به شما داده خواهد شد. بر اساس نام وبسایت شما، نام پیش فرض WebPagesMovies.azurewebsites.net توصیه می شود. به هرحال عجیب این است که این نام در ویندوز Azure وجود ندارد. جهت راحتی Skip را گزینش بکنید تا راه ایجاد وب وب سایت روی پنجره ی Azure را اکنون کوتاه بکنید . بعدها در این سری سایت هایی را روی ویندوز Azure منتشر خواهیم کرد.

WebMatrix سایت را ایجاد کرده باز می نماید .

در بالا نوار وسائل Quick Access و یک حاشیه وجود دارد. در پایین سمت چپ، گزینش گر workspace را می بینید، جایی که بین تسک ها تغییر میکنید (Site, Files, Databases, Reports). در سمت راست پین محتوا برای ویرایشگر گزارش ها وجود دارد. در قسمت پایین نیز نوار هشدار برای پیام ها مشاهده می بکنید . با پیش رفتن در این روش ها، موارد درباره WebMatrix و خصوصیات ی آن فراخواهید گرفت.

ایجاد صفحه ی وب:

برای آشنایی با WebMatrix ASP.NET Web Pages صفحه ی آسان ایجاد خواهید کرد. در انتخاب گر workspace، مورد ی Files را انتخاب بکنید ، این workspace به شما مجوز می دهد تا با فایل ها و فولدرها کار بکنید . پین سمت چپ ساختار فایل سایت شما را نشان می دهد. حاشیه عوض می شود تا تسک های مربوط به فایل را نشان دهد.

در حاشیه روی فلش زیر New و پس روی New File کلیک بکنید .

WebMatrix لیستی از انواع فایل را نشان می دهد. CSHTML را انتخاب کرده در باکس Name جمله "HelloWorld" را تایپ بکنید . صفحه ی CSHTML در واقع یک صفحه ی ASP.NET Web Pages است .روی OK کلیک بکنید .

WebMatrix صفحه را ایجاد کرده آن را در ویرایشگر باز می نماید .

همان گونه که می بینید عموما صفحه حاوی مارک اپ های آسان ی HTML است ، به جز یک بلوک در سری بالا که شبیه مورد زیر است :

@که این مورد، همان گونه که به طور مختصر مشاهده خواهید کرد، جهت اضافه کردن کد است . مد نظر داشته باشید که بخش های مختلف صفحه – عنصر نام، خصوصیات ، متن و به علاوه بلوک در سری بالا- تمام رنگ های مختلف ی هستند . این syntax highlighting نامیده می شود و واضح ساختن هر چیزی را آسانتر می نماید . این مورد یکی از خصوصیات یی است که کار با صفحات وب در WebMatrix را آسانتر می نماید .